Wspólnota „Dom na Skale”
Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw
Markowice 5
88-320 Strzelno
    Jesteśmy wspólnotą charyzmatyczną, modlitewną, która istnieje od lutego 2014 roku. Prowadzimy Seminaria Odnowy Wiary w Duchu Świętym dla naszej parafii i chętnych z dalszej okolicy i taki mieszany jest skład naszej wspólnoty. Spotykamy się na czwartkowych, otwartych spotkaniach modlitewnych o godzinie 19.00, po wieczornej Eucharystii – jest nas od kilkunastu do dwudziestu kilku osób. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Dom na Skale” jest otwarta na nowych członków. Każdy może przyjść na spotkania Wspólnoty składające się z modlitwy uwielbienia, oraz katechezy lub grup dzielenia, spotkania odbywają się w sali konferencyjnej lub kominkowej.
   Aktualnym opiekunem duchowym wspólnoty jest ksiądz Jacek Dziel.
Współdziałamy od samego początku ze Szkołą Nowej Ewangelizacji im Jana Pawła II, uczestnicząc we wspólnych rekolekcjach Nowe Życie, Emaus, wspólnych dniach skupienia i nabożeństwach.
   W każdy pierwszy piątek miesiąca prowadzimy adorację Najświętszego Sakramentu, a w trzeci czwartek miesiąca - Wieczór Chwały, gdzie przy akompaniamencie muzyki oddajemy Chwałę Bogu – wszystko po Eucharystii wieczornej o godzinie 18.00. Aktywnie uczestniczymy w życiu parafii i Kościoła.