Wspólnota "TALITHA  KUM"


Parafia p.w. bł. Bogumiła
w Gnieźnie ul. Cicha 3

 

     Wspólnota powstała w 2012 roku jako owoc przeżytych Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy i działa pod nazwą Talitha Kum przy parafii bł. Bogumiła w Gnieźnie.

    Wspólnota spotyka się raz w tygodniu - w 2018/2019  roku w środę o 19:15 w oratorium w Kościele lub w salce na plebanii. Spotkania odbywają się według następującego planu:

- w pierwszą środę miesiąca: modlitwa do Ducha Świętego, rozważanie Słowa Bożego z dnia według porządku liturgicznego, modlitwa wielbiąca,

- w drugą środę miesiąca: modlitwa do Ducha Świętego, katecheza formacyjna, modlitwa wielbiąca,

- w trzecią środę miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu,

- w czwartą środę miesiąca: modlitwa do Ducha Świętego, rozważanie Słowa Bożego z dnia według porządku liturgicznego, modlitwa wielbiąca, raz na dwa miesiące wspólna agapa.


      Charyzmatem wspólnoty Talitha Kum jest podnoszenie bliźniego z upadków i słabości i pomoc w odnalezieniu więzi z Bogiem. Odbywa się to w życiu osobistym jak i wspólnotowym każdej osoby ze wspólnoty. Wspólnota jest miejscem, gdzie każdy wzajemnie się wspiera poprzez rozmowę, modlitwę, świadectwa i wymianę doświadczeń.


Misja wspólnoty została rozeznana i brzmi następująco:

Wspólnota Talitha Kum zawierza swoją posługę Bożemu prowadzeniu.

Jej misją jest mężne podnoszenie ku Bogu, poprzez modlitwę i świadectwo wiary.


Głoszenie Dobrej Nowiny zawartej w Piśmie Świętym, dawanie osobistego świadectwa wiary oraz modlitwy wstawienniczej pozwala na przybliżenie się do Boga, czerpania z Jego miłości a w efekcie nawiązania prawdziwej relacji z Tym Który był, Który jest i Który przychodzi.

Jeśli potrzebujesz podniesienia lub chcesz służyć w podnoszeniu innych, nie czekaj. Przyjdź w najbliższą środę do wspólnoty Talitha Kum, zapraszamy.